Adidas,  Elegancja,  Garderoba,  Outfit

Jak zarazić dziecko aktywnością fizyczną?

Codzienna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla każdego organizmu: siedzący tryb życia sprzyja występowaniu chorób oraz wad postawy, a porcja ruchu przyda się również do zachowania równowagi psychicznej.

Coraz więcej dorosłych stawia na regularne uprawianie sportu, dzięki czemu mają możliwość zadbania o sylwetkę i własne zdrowie.

W przypadku dzieci regularne ćwiczenia są zapewniane przez lekcje wychowania fizycznego, jednak nie jest to wystarczające. Komputery, smartfony i tablety zastępują coraz częściej zabawy na świeżym powietrzu z rówieśnikami, dlatego promocja sportu i aktywności fizycznej jest ważna również w tym wieku. Co mogą zrobić rodzice? Przede wszystkim liczy się przykład: aktywni rodzice będą zachęcać swoje pociechy do uprawiania sportu. Warto zaplanować w tygodniowym rozkładzie zajęć całej rodziny czas na wspólne spacery, zabawy w parku czy lesie lub wyprawy na basen.

W przypadku nastolatków sprawa jest nieco trudniejsza: w tym wieku towarzystwo rówieśników jest ważniejsze od spędzania czasu z rodzicami i młodszym rodzeństwem.

Warto wówczas wspierać wszystkie inicjatywy związane z ruchem i aktywnością fizyczną: zakup karnetu na zajęcia czy pomoc w kupnie sprzętu. Dobrym pomysłem jest także markowa odzież sportowa; koszulka Adidas Originals jest stylowa i doskonale nadaje się nie tylko na siłownię czy zajęcia sportowe, ale również jako uzupełnienie miejskiego stylu. Modna odzież i dodatki będą dodatkowo zachęcać do uprawiania sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *